Finał Malowanego Lata 2016

           image00045

    Finał projektu ,,Malowane Lato” odbył się 21.11.2016roku w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. W uroczystości wzięli udział uczestnicy wakacyjnych warsztatów plastycznych z Białk, Hołubli, Nowego Opola, Olszanki i Stoku Lackiego. Dzieci pod czujnym okiem instruktorów – Katarzyny Buzuk, Aleksandry Rykała oraz Eweliny Siemieniuk poznawały różne techniki plastyczne i  rozwijały swoje talenty. W projekcie brało udział 11 miejscowości z Mazowsza. Współorganizatorzy projektu to  bibliotekarze – Agnieszka Chodowiec, Małgorzata Chraniuk, Jolanta  Sosinowska, Izabela Kuniewicz oraz Bożena Nowak. Po 5 prac z każdej miejscowości  było wysłanych do MIK i brało udział w konkursie. Z 55 prac jury konkursowe w składzie: Ryszard Ługowski (artysta, kurator Galerii XX1 w Warszawie),Izabela Bednarczyk (Z-ca Dyrektora d/s artystycznych Mazowieckiego Instytutu Kultury), Paulina Czajor (koordynator projektu, kurator Galerii Elektor w Warszawie) wybrało trzy najlepsze prace oraz 12 wyróżniło:

I miejsce – Wiktoria Marciniak- Nowe Opole, II miejsce – Wiktoria Gazda-Sobolew III miejce– Emilia Aleksandrowicz-Olszanka

Wyróżnieni : Filip Pasztor z Białk, Kornelia Kaczmarczyk ze Stoku Lackiego, Karolina Chodowiec z Hołubli, Natalia Wasiluk z Olszanki.

Ponadto Komisja Artystyczna skierowała słowa uznania dla wszystkich osób prowadzących warsztaty za wysoki poziom prac. Pełne koloru dzieła dzieci zachwyciły  jury swoją kreatywnością oraz wrażliwością.

MIK zorganizował dla finalistów projektu ,,Malowane Lato” koncert kwartetu smyczkowego ,,AMOK”. W muzyczną podróż po epokach zabrały nas dzieła Mozarta, Chopina, Vivaldiego, Michaela Jacksona.

Wszystkie prace nadesłane na konkurs zostały wystawione w Sali Elektoralnej MIK oraz zamieszczone w katalogach, które otrzymali uczestnicy wyjazdu. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w fabryce słodyczy ,,Cukier Lukier”. Ogromną radość sprawiło dzieciom poznanie procesu wyrobu oraz wykonanie własnoręczne  lizaków.

W wycieczce brało udział 45 dzieci. W całym projekcie w wymienionych miejscowościach wzięło udział ok. 200 dzieci ,  tylko w Bibliotece Publicznej w Stoku Lackim wraz z filiami  w Nowym Opolu i Białkach z wakacyjnych warsztatów skorzystało 123 dzieci. Duże zainteresowanie  świadczy o tym, że ta forma zagospodarowania czasu wolnego dzieci podczas wakacji jest potrzebna. Dotychczas  były to warsztaty bezpłatne. Koszt wynagrodzenia plastyka spoczywał na MIK, a koszt zakupu materiałów na bibliotekach. Miejmy nadzieję, że w budżecie  bibliotek na 2017 rok będą środki na zorganizowanie warsztatów w przyszłym roku.

image00076

image00066

image00211

image00227

image00240image00117

image00249

image00183

image00266

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s