Finał akcji „Malowane lato”

16 października był dniem wyjątkowym dla uczestników wycieczki do Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Tego dnia przedstawiciele 11 miejscowości z Mazowsza  wraz z dziećmi zebrali się w MIK-u na podsumowaniu  wakacyjnych warsztatów plastycznych „Malowane Lato”. Wśród nich byli reprezentanci  Biblioteki Publicznej w Stoku Lackim oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszance.

W tych miejscowościach już po raz czwarty dzieci twórczo spędzały wakacje biorąc udział w dwutygodniowych zajęciach. W Bibliotece  Publicznej  w Stoku Lackim w akcji wzięło udział 50 dzieci, w  Filii Bibliotecznej w Białkach − 36, a w GBP w Olszance − 33.

Finał MALOWANE LATO1Dzieci pod czujnym okiem instruktorów –Katarzyny Buzuk i Eweliny Siemieniuk poznawały różne techniki plastyczne i  rozwijały swoje talenty. Po 5 prac z każdej miejscowości  było wysłanych do MIK-u i brało udział w konkursie.  Spośród 55 prac konkursowych jury nagrodziło 16.  Wśród laureatów znaleźli się : Mateusz Ciok (Filia Biblioteczna w Białkach) – II miejsce. Wyróżnienia zdobyli: Maja Wasiluk i Sebastian Izdebski (BPw Stoku Lackim) oraz Joanna Kamińska (GBP w Olszance).

IMG_0571Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostały uwiecznione  w katalogu,  który otrzymali wszyscy uczestnicy. Do 9 listopada wystawę można obejrzeć w Sali  Elektorskiej Mazowieckiego Instytutu Kultury. Koordynatorem projektu jest Paulina Czajor z MIK, a współorganizatorami w wymienionych placówkach  Bożena Nowak oraz  Małgorzata Chraniuk.

Atrakcją spotkania było przedstawienie w wykonaniu studentów szkoły  teatralnej  pt. Czarnoksiężnik z krainy Ozz w reżyserii Romy Gąsiorowskiej. Najważniejszym przesłaniem tego spektaklu są słowa, że siła tkwi w każdym z nas i wszyscy możemy realizować swoje marzenia. Tradycyjnie wernisaż zakończył się poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

Zwieńczeniem wyjazdu było obejrzenie eksponatów w Muzeum Geologicznym.  W muzeum tym znajduje się 8 tematycznych wystaw stałych: Materia Ziemi, Historia Polski w kamieniu pisana, Surowce mineralne Polski, Skamieniały Świat, Magmatyzm, Sedymentacja i diageneza, Metamorfizm oraz Państwowy Instytut Geologiczny 1919–1999. Ponadto uczestnicy wycieczki zobaczyli szkielety mamuta włochatego, nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego oraz dinozaura – dilofozaura. Dzieciom szczególnie podobała się rekonstrukcja dinozaura zamieszkującego kiedyś ziemie polskie − dilofozaura oraz naturalnej wielkości jaskinia.

O sukcesie Biblioteki Publicznej w Stoki Lackim napisano także tu: podlasie24.pl, zyciesiedleckie.pl, siedlcenews.pl, gok.gminasiedlce.pl.

IMG_1636

IMG_1610

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s